• Konkurs DRUK 3D

    •  

     Sztuczna inteligencja, inteligencja rozszerzona, bezobsługowe samochody. Jak daleko posunie się technologia i wpłynie na nasze życie? Jak będą wyglądały relacje społeczne i komunikacja? Czy zawody, których teraz się uczymy, będą miały jeszcze znaczenie? Czy możemy przygotować się na sukces?
     A może „świat przyszłości” można przewidzieć? Celem Konkursu „Droga do Przyszłości” jest zaangażowanie uczniów i zmotywowanie do refleksji nad tym, co nas czeka w przyszłości. Zaprezentuj projekt przedstawiający jeden z trzech obszarów: świat przyszłości, zawody przyszłości i relacje społeczne w przyszłości.

     Ogólnopolski konkurs Droga do Przyszłości to przestrzeń projektowa, w której uczniowie szkół ponadpodstawowych pokażą świat przyszłości w 3D. Naszym celem jest zachęcenie do stosowania technologii przyszłości w praktyce. Jedną z takich technologii, która ma olbrzymi potencjał i obecnie jest wykorzystywana w wielu dziedzinach życia i nauki jest druk 3D.

     Biorąc udział w konkursie wejdziecie w przestrzeń, gdzie nie tylko „przeniesiecie się w przyszłość”, ale rozwiniecie nowe umiejętności i kompetencję. Droga do przyszłości to miejsce, gdzie będziecie mogli pokazać waszymi oczami jeden z trzech obszarów, w których spotkamy się w przyszłości: świat, zawody i relacje społeczne. Do zobaczenia w 2035 r.

     NAGRODY W KONKURSIE 1. Laureaci Konkursu otrzymają nagrody: a. za zajęcie I miejsca - drukarka 3D Banach School dla każdego uczestnika zespołu; b. za zajęcie II miejsca - drukarka 3D Banach Smart dla każdego uczestnika; c. za zajęcie III miejsca – długopis 3D Banach dla każdego uczestnika d. nagroda dla Lidera (opiekuna Zespołu), który zajął od I do III miejsca – Tablet graficzny dotykowy WACOM. e. nagroda dla placówki szkolnej, której uczestnicy zajęli od I miejsce:  Drukarka 3D Banach School 1 sztuka  Drukarka 3D Rapid z grawerem 1 sztuka,

      

     Chcesz wziąć udział ? Zbierz zespół (jeszcze jedna osoba lub 4 osoby) i zgłoś się do nauczyciela podstaw przedsiębiorczości ! Termin do 18 listopada 2022 r.  

      

     Droga do przyszłości

     Kliknij poniżej i zainspiruj się !