• Filip Tworkowski Laureatem Olimpiady!

     • Uczeń klasy 3b Filip Tworkowski uczestniczył w dalszym - centralnym - etapie Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w Warszawie. Zawody składały sie z 3 części, gdzie uczestnicy mogli wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu budownictwa. Wielkie gratulacje dla Filipa, który został laureatem Olimpady i tym samym zapewnił sobie wstęp na wszystkie uczelnie wyższe na kierunku budownictwo. 

      Podziękowania dla nauczycieli przygotowujących ucznia do olimpiady i jeszcze raz wielkie gratulacje!

     • Wycieczka do SIL-PRO

     • ​​​W dniu 24 kwietnia klasa 2c odwiedziła zakład produkcyjny bloczków silikatowych SIL-PRO w Godzikowicach. W ramach kształcenia zawodowego uczniowie uczestniczyli w prezentacji, podczas której poznali nowoczesne technologie powstawania ekologicznych produktów silikatowych.

      Zwiedzanie zakładu produkcyjnego z przewodnikiem było kolejnym punktem wycieczki.  

      Podziękowania dla Zarządu Firmy Sil - Pro za umożliwienie zwiedzania zakładu, przedstawienie specjalnie dla nas prezentacji i praktyczne niespodzianki🎁🎁🎁

      Uczniowie z klasy 2c 😊

    • DZIEŃ ZIEMI
     • DZIEŃ ZIEMI

     • ​​​​​​Dzień Ziemi to święto ekologiczne, związane z tematyką ochrony środowiska naturalnego. Głównym celem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat zagrożeń, które stoją przed naszą planetą. 

      Z okazji tegorocznych obchodów DNIA ZIEMI uczniowie przygotowali prace promujące postawy proekologiczne  🚵‍♀️🌲🌳🌏🌎

      Praca Aleksandry Augustyniak z klasy 3b​​​​​

      Co mogę zrobić dla dobra naszej planety? Propozycje klas: 1b,1g, 2a

      Zmiana zaczyna się od działań!

     • #SprzątamyDlaPolski

     • 🌲.🌳🌲.🌳🌲 

      21 kwietnia 2023 roku w całej Polsce odbyła się akcja sprzątania lasów i okolicznych terenów zielonych pod hasłem #SprzątamyDlaPolski zainicjowana przez Stowarzyszenie “Dla Polski”. 🌳🌲

      Uczniowie z klasy 2c i 2g również przyłączyli się do tego wydarzenia i posprzątali pobliski Park Grabiszyński.🌳

      Akcja młodych społeczników przebiegała sprawnie i szybko.

      Dziękujemy 🌳🌲🌳🌲🌳🌲

     • Konkurs "Wymarzony dom/mieszkanie/pokój"

     • Serdeczne gratulacje dla Klaudii Chorzępy za zajęcie 1 miejsca w konkursie. Zwycięską pracę można podziwiać na zamieszczonych zdjęciach. 

      Organizatorem konkursu była Pani Anna Fic-Babiarz

     • Spotkanie z PWR

     • Uczniowie klas 4 mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z przedstawicielami Politechniki Wrocławskiej Panem Mateuszem Przygodą i Kamilem Jodź. 

      Na zajęciach omówione zostały warunki i kryteria studiowania na wybranych kierunkach PWR. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się i zadania szeregu pytań dotyczących studiów na kierunku budownictwo. 

      Zajęcia zorganizowane zostały przez Panią Annę Fic-Babiarz.

      Serdeczne podziękowania dla @Rekrutacja PWr 

    • Wycieczka do ZPB Kaczmarek S.p. z o.o. w Prusicach
     • Wycieczka do ZPB Kaczmarek S.p. z o.o. w Prusicach

     • Dzień 24 marca 2023r. dla klasy 2c i 2b był dniem nowych wyzwań budowlanych. Uczniowie odwiedzili ZPB Kaczmarek w Prusicach. Firma ta znana jest w Polsce z innowacyjnych rozwiązań w produkcji szeroko rozumianych prefabrykatów do budownictwa drogowego. Profesjonalnie przygotowana i przedstawiona prezentacja, wprowadziła uczniów w nowoczesne technologie budowlane. Młodzież zwiedziła również halę produkcyjną z przewodnikiem, który w ciekawy i fachowy sposób zapoznał uczniów z procesem technologicznym wybranych prefabrykatów produkowanych w firmie min. studnie sanitarno – deszczowe,  przepusty  z betonu zbrojonego, balkony i itp..

      Poniżej kilka zdjęć przyszłego POKOLENIA BUDOWLAŃCÓW.

      Podziękowania dla Zarządu Firmy ZPB Kaczmarek za miłe przyjęcie oraz profesjonalne wprowadzenie nas w tajniki zawodu budowlańca. 

      Klasa 2c i klasa 2b ZSB

    • Sklepienia krzyżowo-żebrowe, „Baszta niedźwiadka” i brama kluskowa..., czyli o historii budownictwa okiem mieszkańca Wrocławia.
     • Sklepienia krzyżowo-żebrowe, „Baszta niedźwiadka” i brama kluskowa..., czyli o historii budownictwa okiem mieszkańca Wrocławia.

     • W przedostatni marcowy piątek klasa pierwsza Oddziału Przygotowawczego uczestniczyła w wycieczce przedmiotowej szlakiem najważniejszych budowli wrocławskich.

      Zaczęliśmy od pomnika "ku czci Chińczyków z Tian’anmen", następnie porównaliśmy style architektoniczne okalające plac Nowy Targ, by następnie zwiedzić Ostrów Tumski. Każdy z uczniów miał przygotowaną wypowiedź w języku polskim na temat zwiedzanych zabytków architektonicznych. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z wyjścia  klasy 1 OP.

      KO

     • ŚWIATOWY DZIEŃ WODY 2023

     • Dzień 22 marca został ustanowiony przez ONZ -  Światowym Dniem Wody. 

      Nasza szkoła przyłączyła się w tym roku do obchodów tego wydarzenia. W ZSB przeprowadzone zostały zajęcia z wykorzystaniem prezentacji i filmów, które miały na celu podniesienie ogólnej świadomości na temat kryzysu wodnego, zakresu problemu i jego konsekwencji. W wybranych klasach wykorzystano zaproponowane przez PAH scenariusze i prezentacje. Uczniowie wykonali również plakaty tematyczne, które zostały zaprezentowane w holu szkoły, a hasłem przewodnim było:

      „Troska o wodę jest obowiązkiem każdego człowieka” 

      Z okazji Światowego Dnia Wody Departament Edukacji zaprosił naszych uczniów do kina Nowe Horyzonty na pokaz filmu „ Do Ostatniej Kropli”. Film Pani Ewy Ewart obejrzeli uczniowie z klasy 4ag. Wyjście do kina było dla młodzieży nagrodą za zajęcie II miejsca w szkolnym konkursie: „ Zbiórka Karmy”. Pokaz filmu miał uświadomić i uwrażliwić młode pokolenie na kwestie środowiskowe.

      Zapamiętaj!   „ Troska o wodę jest obowiązkiem każdego człowieka”

     • Konkurs historyczny "Polska-Węgry- Historia Przyjaźni"


     • II edycja konkursu historycznego „Polska-Węgry – Historia Przyjaźni". Dziś w naszej szkole odbył się pierwszy etap rywalizacji.

       

       

      315 szkół z całej Polski zgłosiło się w tym roku do udziału w drugiej edycji konkursu historycznego „Polska-Węgry – Historia Przyjaźni. Etap wojewódzki odbędzie się 4 kwietnia. Zwycięzca tegorocznej edycji konkursu może liczyć na nagrodę wynosząca aż 3500 zł, zdobywca drugiego miejsca otrzyma 2000 zł, a trzeciego 1000 zł. 

      Trzymamy kciuki za naszych uczestników !

      EDIT: Malwina, uczennica naszej szkoły, osiągając wynik 22/26 pkt. otrzymała awans do drugiego etapu konkursu. GRATULUJEMY ! Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział, a wszystkich uczniów ZSB serdecznie zapraszamy do koljnych zmagań historycznych. Aktualności można znaleźć w zakładce konkursy oraz w informacjach w dzienniku szkolnym.

      Etap drugi odbędzie się 4 kwietnia 2023 r.  

      W tym miejscu znajdziesz fotorelację na stronie organizatora konkursu: [kliknj yes]

       

      KO

      Honorowy patronat nad drugą edycją konkursu, którego celem jest rozwijanie wiedzy historycznej o stosunkach polsko-węgierskich oraz promowanie postaci zasłużonych dla Polski oraz Węgier, sprawuje Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek oraz ambasador Węgier Orsolya Zsuzsanna Kovács.

       

     • KONKURS BIOLOGICZNY "Z anatomią na Ty!"

     •  

           Anatomia prawidłowa człowieka – jak ją zrozumieć? - PianoMedia.pl

          W dniu 8 marca 2023 r. odbył się Szkolny Konkurs Biologiczny "Z anatomią na Ty!". Uczniowie rozwiązywali zadania dotyczące anatomii i fizjologii człowieka. W konkursie wzięło udział 16 uczniów z klas 2c, 2b, 3ag, 3b, 4b i 4ag. Największą wiedzą w tym zakresie wykazali się następujący uczniowie: 

      I miejsce:     Zielonka Joanna - klasa 2c 

      II miejsce:    Kluza Stanisław -  klasa 3ag

      III miejsce:   Kulig Tomasz -  klasa 2b

      Wyróżnienia otrzymali:

      1. Bednarz Aleksandra  - klasa 2b
      2. Moskal Paulina   -  klasa 3b
      3. Malicka Jessica  -  klasa 4b
      4. Zieliński Mikołaj – klasa 4ag

      Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

       

     • POLONEZ DLA FREDRY

     • W myśl zasady „kto zatańczy ten ma zdaną maturę” uczniowie klasy 4i w samo południe 31 stycznia zatańczyli na wrocławskim rynku Poloneza. Reprezentując naszą szkołę uczniowie mieli kaski budowlane oraz kamizelki. Dużą atrakcja okazała się również szkolna maskotka, która chętnie pozowała do zdjęć oraz udzielała wywiadów dla różnych przedstawicieli gazet i telewizji 😊serdeczne podziękowania dla uczniów za zaangażowanie w wydarzenie oraz życzymy powodzenia na tegorocznej maturze!

     • OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA Z BIOLOGII ,,NA CZERWONYM DYWANIE" - WYNIKI

     •   W dniu 15 listopada reprezentanci naszej szkoły przystąpili do rozwiązywania zadań w ramach

      X Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z Biologii pt: "NA CZERWONYM DYWANIE" skierowanej do uczniów szkół średnich. W Olimpiadzie wzięło udział 267 uczniów z całej Polski.

      Uczniowie ZSB zajęli następujące miejsca:

      1.   Joanna Zielonka  kl. 2c                    7 miejsce

      2.    Alicja Karp  kl. 3b                            15 miejsce

      3.    Aleksandra Bednarz kl. 2b             17 miejsce

      4.    Wiktoria Wełna  kl. 3b                     17 miejsce

      5.    Tomasz Kulig  kl.  2b                       19 miejsce

       

      Gratulujemy !!!

     • Podsumowanie wojewódzkich konkursów

     • Warto brać udział w konkursach - to konkluzja po podsumowaniu wojewódzkich konkursów

      organizowanych przez Ligę Ochrony Przyrody. Nasi uzdolnieni uczniowie odebrali dyplomy i nagrody.

      Konkurs plastyczny - "Co kryje las" - 2 miejsce - Gabriela Ambrozowicz

      Konkurs fotograficzny - "Zbiorniki wodne Dolnego Śląska" - 1 miejsce - Amelia Dudek,

                                          wyróżnienie - Tomasz Kulig, wyróżnienie -Gabriela Ambrozowicz

      Konkurs plastyczny - "Woda w lesie" - 1 miejsce - Maryna Ambrozhi

                                         2 miejsce - Gabriela Ambrozowicz

                                         3 miejsce -  Paulia Moskal

                                         wyróżnienie -  Kamila August

       

      Gratulujemy!!!

       

     • Wigilia dla zwierząt 2022

     • W ramach akcji "Wigilia dla zwierząt" zebraliśmy 673,23 zł. Pieniążki zostaną wpłacone na konto Ligi Ochrony Przyrody. LOP zbiera pieniądze ze wszystkich szkół i za zebraną kwotę kupuje leki dla wrocławskiego schroniska. Dziękuję wszystkim którzy przyczynili się do powodzenia akcji charytatywnej - wykonawcom ciast, sprzedajacym a przede wszystkim kupującym. Następna akcja to loteria fantowa w styczniu! 

     • „Ten, kto nie pamięta przeszłości, będzie skazany na to, że ją przeżyje powtórnie”.

     • Rocznica Wprowadzenia Stanu Wojennego 13 grudnia 1981 r.

      Powyższe słowa padają nie tylko w obecnie popularnym serialu „Wednesday”, który można znaleźć w pewnej aplikacji streamingowo – filmowej. Wraz z datą grudniową przypominają też, że był taki dzień, w którym nie tylko nie (wymyślono jeszcze) było Internetu, ale zabrakło „Teleranka”, programu dla dzieci.

       

      W zamian dorośli mogli obejrzeć złowieszcze wystąpienie generała Wojciecha Jaruzelskiego. A dalej było tylko gorzej.

       

      Dla wszystkich.

       

      Wybrane zdjęcia, opisy ukryte w kodach QR umieszczone na mini wystawie szkolnej nieco przybliżają ten czas naszej młodzieży. Dla niej to już odległy świat, lecz dla dorosłych chwila zatrzymania i zadumy.

     • MIKOŁAJKI SZKOLNE

     •    Dzień 6 grudnia w ZSB był dniem mikołajkowych konkursów i słodkich niespodzianek. Odwiedził nas Święty Mikołaj z workiem pełnym cukierków i innych słodkości, także wystarczyło dla każdego!. A mikołajkowe konkursy dostarczyły wiele emocji i niezapomnianych chwil. 

       Oto  konkursowe podsumowania:

      1. Mikołajkowy DRESS CODE:

      I miejsce: klasa 3b

      II miejsce: klasa 4b

      III miejsce: klasa 1g

      2. Poszukiwania zagubionych prezentów Świętego Mikołaja:

      I miejsce: klasa 2a

      II miejsce: klasa 2b

      III miejsce: klasa 4b

      3. Mikołajkowy Kahoot:

      I miejsce: klasa 1c

      II miejsce: klasa 3ag

      III miejsce: klasa 2g

       

      ZWYCIĘZCY KONKURSU "MIKOŁAJKOWY DRESS CODE" - KLASA 3B

      Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i udział w konkursach!!!

      Dziękujemy  za wspólną mikołajkową zabawę!!!  Byliście fantastyczni!!!

      Organizatorzy: klasa 2b i klasa 2c

     • "Letter to Santa"

     • Z przyjemnością informujemy, że konkurs w języku angielskim "Letter to Santa" został rozstrzygnięty.

      I, II i III miejce zdobyli:

      Anton z kl.1a

      Kuba z kl.1f

      Przemek z kl.1f

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, kreatywność i czas poświęcony na wykonanie pracy.

      Serdeczne podziękowania składamy Mikołajowi, który dziś przekazał nagrody dla naszych uczniów !