• Wycieczka do ZPB Kaczmarek S.p. z o.o. w Prusicach
     • Wycieczka do ZPB Kaczmarek S.p. z o.o. w Prusicach

     • Dzień 24 marca 2023r. dla klasy 2c i 2b był dniem nowych wyzwań budowlanych. Uczniowie odwiedzili ZPB Kaczmarek w Prusicach. Firma ta znana jest w Polsce z innowacyjnych rozwiązań w produkcji szeroko rozumianych prefabrykatów do budownictwa drogowego. Profesjonalnie przygotowana i przedstawiona prezentacja, wprowadziła uczniów w nowoczesne technologie budowlane. Młodzież zwiedziła również halę produkcyjną z przewodnikiem, który w ciekawy i fachowy sposób zapoznał uczniów z procesem technologicznym wybranych prefabrykatów produkowanych w firmie min. studnie sanitarno – deszczowe,  przepusty  z betonu zbrojonego, balkony i itp..

      Poniżej kilka zdjęć przyszłego POKOLENIA BUDOWLAŃCÓW.

      Podziękowania dla Zarządu Firmy ZPB Kaczmarek za miłe przyjęcie oraz profesjonalne wprowadzenie nas w tajniki zawodu budowlańca. 

      Klasa 2c i klasa 2b ZSB

    • Sklepienia krzyżowo-żebrowe, „Baszta niedźwiadka” i brama kluskowa..., czyli o historii budownictwa okiem mieszkańca Wrocławia.
     • Sklepienia krzyżowo-żebrowe, „Baszta niedźwiadka” i brama kluskowa..., czyli o historii budownictwa okiem mieszkańca Wrocławia.

     • W przedostatni marcowy piątek klasa pierwsza Oddziału Przygotowawczego uczestniczyła w wycieczce przedmiotowej szlakiem najważniejszych budowli wrocławskich.

      Zaczęliśmy od pomnika "ku czci Chińczyków z Tian’anmen", następnie porównaliśmy style architektoniczne okalające plac Nowy Targ, by następnie zwiedzić Ostrów Tumski. Każdy z uczniów miał przygotowaną wypowiedź w języku polskim na temat zwiedzanych zabytków architektonicznych. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z wyjścia  klasy 1 OP.

      KO

     • ŚWIATOWY DZIEŃ WODY 2023

     • Dzień 22 marca został ustanowiony przez ONZ -  Światowym Dniem Wody. 

      Nasza szkoła przyłączyła się w tym roku do obchodów tego wydarzenia. W ZSB przeprowadzone zostały zajęcia z wykorzystaniem prezentacji i filmów, które miały na celu podniesienie ogólnej świadomości na temat kryzysu wodnego, zakresu problemu i jego konsekwencji. W wybranych klasach wykorzystano zaproponowane przez PAH scenariusze i prezentacje. Uczniowie wykonali również plakaty tematyczne, które zostały zaprezentowane w holu szkoły, a hasłem przewodnim było:

      „Troska o wodę jest obowiązkiem każdego człowieka” 

      Z okazji Światowego Dnia Wody Departament Edukacji zaprosił naszych uczniów do kina Nowe Horyzonty na pokaz filmu „ Do Ostatniej Kropli”. Film Pani Ewy Ewart obejrzeli uczniowie z klasy 4ag. Wyjście do kina było dla młodzieży nagrodą za zajęcie II miejsca w szkolnym konkursie: „ Zbiórka Karmy”. Pokaz filmu miał uświadomić i uwrażliwić młode pokolenie na kwestie środowiskowe.

      Zapamiętaj!   „ Troska o wodę jest obowiązkiem każdego człowieka”

     • Konkurs historyczny "Polska-Węgry- Historia Przyjaźni"


     • II edycja konkursu historycznego „Polska-Węgry – Historia Przyjaźni". Dziś w naszej szkole odbył się pierwszy etap rywalizacji.

       

       

      315 szkół z całej Polski zgłosiło się w tym roku do udziału w drugiej edycji konkursu historycznego „Polska-Węgry – Historia Przyjaźni. Etap wojewódzki odbędzie się 4 kwietnia. Zwycięzca tegorocznej edycji konkursu może liczyć na nagrodę wynosząca aż 3500 zł, zdobywca drugiego miejsca otrzyma 2000 zł, a trzeciego 1000 zł. 

      Trzymamy kciuki za naszych uczestników !

      EDIT: Malwina, uczennica naszej szkoły, osiągając wynik 22/26 pkt. otrzymała awans do drugiego etapu konkursu. GRATULUJEMY ! Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział, a wszystkich uczniów ZSB serdecznie zapraszamy do koljnych zmagań historycznych. Aktualności można znaleźć w zakładce konkursy oraz w informacjach w dzienniku szkolnym.

      Etap drugi odbędzie się 4 kwietnia 2023 r.  

      W tym miejscu znajdziesz fotorelację na stronie organizatora konkursu: [kliknj yes]

       

      KO

      Honorowy patronat nad drugą edycją konkursu, którego celem jest rozwijanie wiedzy historycznej o stosunkach polsko-węgierskich oraz promowanie postaci zasłużonych dla Polski oraz Węgier, sprawuje Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek oraz ambasador Węgier Orsolya Zsuzsanna Kovács.

       

     • KONKURS BIOLOGICZNY "Z anatomią na Ty!"

     •  

           Anatomia prawidłowa człowieka – jak ją zrozumieć? - PianoMedia.pl

          W dniu 8 marca 2023 r. odbył się Szkolny Konkurs Biologiczny "Z anatomią na Ty!". Uczniowie rozwiązywali zadania dotyczące anatomii i fizjologii człowieka. W konkursie wzięło udział 16 uczniów z klas 2c, 2b, 3ag, 3b, 4b i 4ag. Największą wiedzą w tym zakresie wykazali się następujący uczniowie: 

      I miejsce:     Zielonka Joanna - klasa 2c 

      II miejsce:    Kluza Stanisław -  klasa 3ag

      III miejsce:   Kulig Tomasz -  klasa 2b

      Wyróżnienia otrzymali:

      1. Bednarz Aleksandra  - klasa 2b
      2. Moskal Paulina   -  klasa 3b
      3. Malicka Jessica  -  klasa 4b
      4. Zieliński Mikołaj – klasa 4ag

      Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.